Průvodce označením paruk

Co znamená počet hvězdiček u každého modelu? Co je filmová ofinka? Jak se vyznat ve všech těch cizích pojmech?

PODŠITÍ PARUKY

- MONOFILAMENT
Jedná se o speciální materiál, který dokonale imituje lidskou kůži. Vlasy jsou v monofilamentu ručně napoutkovány tak, že při rozhrnutí vlasů v monofilové části uvidíte jakoby přirozenou pokožku hlavy.
Některé paruky mají vlasy ručně napoutkované po celém obvody hlavy na hedvábném tylu nebo v kombinaci s monofilem v horní přední části. Výhodou těchto paruk je, že jsou o poznání lehčí a prodyšnější než klasické třásněné paruky.

Pak take existují paruky, které mají monofilovou pěšinku. Ty jsou levnější než monofilové paruky, ale jsou omezeny neměnným umístěním pěšinky. 

- MONTURA
Montura je výraz pro vnitřek paruky. 

- TRESSE
Toto označení platí pro vzdušené paruky šité strojově na textilní pásky.

- FILMOVÁ OFINKA nebo také LACE-FRONT OKRAJ
Díky tzv. filmové ofince docílíme efektu přirozeného růstu vlasů přímo z pokožky a u takových paruk můžeme vlasy paruky česat z čela dozadu nebo do stran. Filmovou ofinkou disponují paruky syntetické i ty z pravých vlasů. 

Paruky s filmovou ofinkou mají na našem e-shopu označení:

/ - filmová ofinka
/mini - malá filmová ofinka 

OZNAČENÍ DRUHU PODŠITÍ 

U každého modelu, který na našem e-shopu najdete, uvidíte v názvu určitý počet hvězdiček (*). Ten označuje, jakým druhem podšití paruka disponuje.

Paruky s jednou hvězdou * 

strojové šití

Takové paruky jsou vyrobené tzv. strojovým šitím. Vlas je v tomto případě uchycen na velmi jemné textilní pásky. Podšití je pružné, lehké a prodyšné.  

Paruky se dvěma hvězdami ** 

monofilová čepička (monofilová vsadka)

Tyto paruky jsou také vyrobeny strojovým šitím. V přední části mají navíc jemnou monofilovou vsadku. Paruky se třemi hvězdami *** 

monofilament + 100% ruční šití

Tyto paruky se pyšní nejvyšší možnou kvalitou podšití. Celou přední část tvoří jemný monofilament v kombinaci s pružným tylem. Vlasy jsou kompletně ručně napoutkovány. Nošení těchto paruk je nejpohodlnější a působí velmi přirozeně. 

Jedná se o další paruky vyrobené strojovým šitím. Vlas je přichycen na velmi jemné textilní pásky. V přední části mají monofilovou pěšinku, na které jsou vlasy ručně napoutkovány - napojení vlasů je tak skoro neviditelné. 

Paruky se čtyřmi hvězdami **** MONO

monofilament+ tresse

Tyto paruky jsou vyrobené strojovým šitím. Mají pružné podšití v zadní části. Přes celou přední část hlavy je rozprostřen jemný monofilament s ručně napoutkovanými vlasy. 

Paruky s pěti hvězdami ***** COMFORT

100% ruční šití

Paruky s tímto označením mají monofilament v přední části a disponují také pružným tylem. Materiál je na dotek jemný a příjemný. Modely tohoto typu podšití jsou velmi lehké a přizpůsobí se tvaru hlavy díky kombinaci ručního poutkování vlasu a strojového šití.  

Paruky se šesti hvězdami ****** DELUXE 

monofilament + 100% ruční šití

Tyto paruky se pyšní nejvyšší možnou kvalitou podšití. Celou přední část tvoří jemný monofilament v kombinaci s pružným tylem. Vlasy jsou kompletně ručně napoutkovány. Nošení těchto paruk je nejpohodlnější a působí velmi přirozeně. 


PROBARVENÍ PARUK

HiTec (HT) 

Toto označení platí pro speciální trendové barevné variace. Například základní barvu a melír navíc. Rooted

Tyto paruky vytváří efekt přirozeně odrůstajících vlasů. Dodávají tak paruce ještě větší autentičnost.Lighted

Paruky s lighted provedením mají kontrastně prosvětlený melír. 


OZNAČENÍ NESTANDARDNÍCH VELIKOSTÍ PARUKY

Na našem e-shopu najdete většinu paruk univerzální velikosti. Při výběru ale můžete narazit i na označení PETITE/SMALL nebo LARGE. 

PETITE / SMALL 

Tyto paruky jsou určené pro děti nebo pro zákaznice s menším obvodem hlavy (52 - 54 cm)

LARGE

Zákaznice s větším obvodem hlavy (58 - 60 cm) mohou sáhnout po parukách s tímto značením.