Jak pečovat o svou paruku?

Svou paruku už máte. Jak o ni co nejlépe pečovat tak, aby Vám dělala radost co možná nejdéle?

Jak pečovat o paruku z umělého vlasu?

V případě umělého vlasu platí to samé, co u vlasu pravého (ale nerostlého) - je nutné používat výhradně kosmetiku specializovanou na paruky. Běžné šampony by paruky trvale poškodily. Na našem e-shopu naleznete širokou nabídku kosmetických prostředků, které Vaší paruce poskytnou kvalitní péči. A jak při běžném mytí paruky z umělého vlasu  postupovat?

Jednu lžíci SHAMPOO rozmíchejte v cca. jednom litru vlažné vody. Velmi opatrně pročešte paruku kartáčem na paruku. Poté otočte paruku naruby a ponořte do lázně. Ve vodní lázni ji ponechejte 10 minut. 

V žádném případě model netřete a neždímejte! Po deseti minutách model opláchněte čistou vlažnou vodou.

V čisté vlažné vodě rozmíchejte 1 – 2 lžíce přípravku BALSAM a model vložte do roztoku  na deset minut. Poté paruku opláchněte pod tekoucí vlažnou vodou. Šetrným mačkáním lehce vysušte v ručníku. Paruku nechte usušit na stojanu na paruky. Není vhodné sušení na polystyrenové hlavě, protože doba schnutí se prodlužuje a vlas se nenačechrá.

Nechte volně uschnout, vyvarujte se vysokých teplot, v žádném případě NEFENUJTE ani NEKULMUJTE! Pozor na páru z trouby a z hrnců při vaření!

Již suché vlasy nastříkejte CONDITIONEREM, který obsahuje ochranný UV faktor působící proti lámavosti. Conditioner prodlužuje životnost modelu, zabraňuje elektrizování vlasů, dodává jim přirozený lesk a zabraňuje zacuchávání. Po každém použití paruky je dobré ji nasucho prostříkat, především se to týká dlouhých vlasů.

Pro zpevnění účesu a přirozený lesk lze použít pouze speciální lak na paruky HAIRSPRAY.

Původní přirozený lesk u starší paruky lze obnovit nastříkáním přípravku GLOSS SPRAY.

Vyvarujte se nešetrného zacházení s modelem (tj. časté kartáčování, tření o límec kabátů nebo o opěrné plochy). Paruky odkládejte na polystyrenové hlavy a příčesy odkládejte tak, aby byly ve svislé poloze.

HAIR-TIP-LIQUID je olej, který se nanese v několika kapkách na dlaně a vetře do konečků vlasů. Ty se jím obalí a jsou odolnější proti otěru a zacuchávání.

Dodržíte-li tento návod na údržbu našich modelů, budete určitě spokojeni.

Všechny potřebné a doporučené přípravky obdržíte v našich specializovaných prodejnách nebo je lze objednat na našem e-shopu.

Jak pečovat o paruku z pravého vlasu?

I zde platí, že je nutné používat výhradně kosmetiku specializovanou na paruky, přestože se jedná o pravý vlas. Běžná vlasová kosmetika by Vaši paruku trvale poškodila, protože obsahuje alkoholové směsi, které váš model vysuší.

Pravý vlas Remy má nejvyšší kvalitu, s jakou se můžete na našem trhu setkat. Remy vlas je ručně zpracovaný a typický tím, že vlasové šupinky jdou vždy stejným směrem. To zaručuje, že se vlas necuchá a nekrepatí, je-li o něj správně pečováno. Doporučujeme vlasovou kosmetiku s označením human hair.

Upevněte paruku špendlíkem na polystyrénovou hlavu. Nikdy ne v místech s monofilamentem nebo filmovou ofinkou! Opatrně model pročešte a to postupně od špiček vlasu až ke kořínkům – nepoužívejte ostré hřebeny nebo kartáče! 

Pod studenou/vlažnou vodou naneste rukou malé množství SHAMPOO od kořínků až ke špičkám. Nemasírujte násilím a netřete! Nechte 10-15 minut působit, vymyjte pod tekoucí vodou a celou proceduru opakujte s balsamem. Poté opět paruku pořádně vymyjte. 

Při každém 3-4 mytí, použijte místo BALSAMU vyživující masku HUMAN INTENIVE RECOVERY MASK. Nanese se na vlhké vlasy, nechá působit cca. 10 min. a poté se opláchne vlažnou vodou. Zbytky vody jemně vymačkejte, opět směrem od kořínků ke špičkám a opatrně otřete ručníkem. 

Ke speciální péči o pravý vlas patří i přípravek CARE & REPAIR HUMAN HAIR, který ošetří strukturu vlasu, vyhladí ji a ulehčuje česání. Paruka získá lesk a jemný vzhled. Pravý vlas fenujte max. do teploty 160 stupňů Celsia. 

K péči o špičky vlasu je ideální olejíček Hair-Tip-Liquid, který konce vlasu impregnuje proti otěru a činí tak vlas rezistentnějším. 

Proti elektrizování vlasu doporučujeme přípravek Antistatic spray. 

Všechny doporučené přípravky obdržíte v našich specializovaných prodejnách nebo je lze objednat na dobírku v našem eshopu.

Především u delších paruk je nutná občasná úprava v odborné firemní provozovně na adrese: Václava Klementa 131, 293 01 Mladá Boleslav, tel: 326 321 732.

Cena za úpravu: 

  • dle délky vlasu a v závislosti na stupni poškození  350,- až 590,- Kč 
  • úprava do původního tvaru trvá asi týden
  • při osobním vyzvednutí bez příplatku , jinak zaslání na dobírku 

K předání je dobré znát původní název paruky.