Alopecie

Jaké druhy alopecie existují, jak se léčí a kolik mě bude stát paruka?

Vypadávání vlasů zdaleka netrápí pouze pacienty, kteří prodělali onkologickou léčbu. Dalšími nejčastějšími nositelkami a nositeli paruk jsou lidé, které trápí ALOPECIE.

Jedná se o patologické vypadávání vlasů ve shlucích nebo o úplnou zrátu ochlupení. Toto onemocnění postihuje ženy, muže a také děti.
Alopecie se projevuje různými způsoby - na hlavě se objevují lysinky, pokožka hlavy může svědět nebo dochází ke vzniku skvrn. Je důležité včas navštívit odborného lékaře, který zvolí nejvhodnější léčbu. Záleží totiž na konkrétním druhu tohoto onemocnění. 


Androgenní alopecie
Jedná se o nejběžnější formu tohoto onemocnění. Často se jí přezdívá také “mužká a ženská plešatost”. Vlasy v tomto případě padají rovnoměrně po celé hlavě, aniž by vznikala lysá ložiska. Ptáte-li se na přičinu - v tomto případě jsou nejčastěji na vině geny.


Alopecia areata
Při této formě alopecie dochází k nenávratné ztrátě vlasů. Vzniká tak, že imunitní systém začne napadat tkáň, z níž vlas vyrůstá. Jakmile jsou vlasové folikuly zničeny, léčba již není možná. Tato forma alopecie je typicky ložisková a projevuje se vypadáváním vlasů v kruhových shlucích. 


Alopecia totalis a alopecie universalis
Nesprávné fungování imunitního systému způsobuje tento druh alopecie, při kterém dojde k úplné ztrátě vlasů, obočí řas a nosních chloupků. 


Jizvící alopecie
Toto je nejvzácnější druh alopecie. Na místech tkáně, z níž vyrůstá vlas, se tvoří jizvy bránící dalšímu růstu vlasů. Příčina je v tomto případě nejednoznačná. Tuto formu alopecie mohou způsobovat bakteriální, houbové nebo virové infekce. 


Jak se alopecie léčí?
V některých případech se alopecie řeší chirurgickou transplantací - při ní se odebírají pacientovi jeho vlastní vlasové cibulky a přemístí se na holá místa. Tuto metodu bohužel pojišťovny neproplácí.
Při alopecii areata jsou vhodnou léčbou lokální kortikosteroidy. Když jsou formy alopecie mírnější, je možné zvolit cestu užívání látek zvyšujících prokrvení vlasové pokožky.


Alopecie a paruky 
Pacienti s alopecií často jako lidé po chemoterapiích volí různé šátky, turbany nebo paruky. Na internetu se hojně objevují mýty, že paruky z umělého vlasu nevypadají dobře a na trhu chybí moderní střihy. To ovšem neplatí u paruk od Ellen Wille. Obzvlášť kolekce paruk PERUCCI se vyznačuje svou nadčasovostí a stylem, který jde vždy ruku v ruce s aktuálními trendy. 
Častokrát se také na internetu dočtete, že ceny paruk z pravých vlasů se pohybují v astronomických částkách kolem 30 - 40 tisíc a že paruky levnější nevypadají pěkně. Je pravdou, že paruky z pravého vlasového vlákna jsou výrazně dražší než ty syntetické, ale v naší nabídce žádné takové cenové relace nenajdete.
Nejlevnější paruku z pravých vlasů u nás seženete již za 11 390,- ZDE (ovšem na našem e-shopu seženete paruky z pravých vlasů i levněji u doprodejových kusů). Nejdražší paruka, kterou na našem e-shopu najdete, stojí 27 190,- ZDE.

Pojišťovny bohužel pacientům s alopecií na paruky nepřispívají. Dle našich informací to ani v nejbližší době nemají v plánu. Ovšem i příspěvky na paruku onkologickým pacientům jsou spíše "symbolického" rázu. 
V případě změn na straně pojišťoven a jejich příspěvků Vás budeme co nejdříve informovat.

Pokud alopecií trpíte a rádi byste si pořídili paruku, s výběrem Vám pomůže naše specialistka paní Marková, která má bohaté zkušenosti jak s pacientkami po onkologické léčbě, tak s lidmi trpících alopecií. 
Zde najdete kontakt:  326 321 732, skype: lenastylemb

Budeme rádi, když se s námi o Váš příběh s alopecií podělíte!
Pište nám na náš facebook https://www.facebook.com/paruky.lenastyle nebo pošlete e-mail na brno@lenastyle.cz